Servis a údržba

Jako každé technické zařízení i rekuperace potřebují náležitý servis a údržbu. Přesto, že jsou provozně velmi nenáročné a na obsluhu nekladou téměř žádné požadavky, je třeba provádět pravidelné kontroly a servis. Při nich se jedná zejména o výměnu spotřebního materiálu, kterým jsou filtry.

Poptat šetření na místě servisním technikem

Jak vybrat rekuperační filtr?

Rekuperace jsou velmi nenáročné na servis a údržbu. Stejně tak poskytují komfort jednoduchého ovládání. Jedinou pravidelnou údržbou je výměna filtrů, která je nezbytná pro udržení jak čistoty vzduchu v obytných místnostech, tak také k zachování životnosti pohyblivých částí filtrace (motorů větráků).

Filtry mají za úkol zbavit vzduch hrubých částic tak, aby se nedostal jak do obytných prostor tak do motoru. Nicméně existují i filtry, které jsou jemnější a ty očišťují vzduch o drobné částečky prachu a pilu. Největší oblibu tedy budou mít u alergiků a astmatiků.

Hrubší filtry - třída G4

Tyto filtry jsou hrubší a zbavují vzduch zejména větších částic. Mají za úkol ochránit motory výměníků a zabránit vniku nepořádku do obytných místností.

Jemnější filtry - třída F7

Tyto filtry dokáží ze vzduchu odstranit i jemné částečky prachu a pylu. Jejich cena bývá až o 50 % vyšší než u třídy G4, ale pro lidi s respiračními problémy je velmi doporučujeme.

Nezávazná kalkulace


Spočítejte si nezávazně cenu rekuperace pro vaše bydlení
Spočítat nezávaznou cenu

Jak čistit rekuperační potrubí?

Po čase se může rekuperační potrubí zanést nečistotami, které mohou snížit kvalitu vzduchu. Čištění potrubí se provádí kartáčem a chemicky tak, aby došlo k odstranění všech nežádoucích nečistot a bakterií a rekuperace zůstala zdravotně nezávadná.

Pokud si nejste jistí, jak sami rekuperační potrubí vyčistit, kontaktujte nás, porádíme nebo se domluvíme na servisu.

Kontaktujte nás pro odborný servis

Na kolik mě vyjde servis?

Cena rekuperačních filtrů se odvíjí od způsobu provedení a výrobce. Atrea na 5 výměn od 300 Kč, Jablotron 1 výměna od 700 Kč a Zender 1 výměna od 1 300 Kč. Obvyklý interval výměny je 3 - 6 měsíců dle znečištění.

Více informací na našem E-shopu

Na co si dát u rekuperací pozor?

Údržba rekuperační jednotky je na obsluhu jednoduchá a v podstatě stačí dodržovat pouze následující kroky. Při jejich dodržení Vám bude rekuperační jednotka bezproblémově fungovat dlouhá léta.

Filtry

Pravidelná výměna filtrů výrazně prodlouží životnost komponent rekuperační jednotky.

Pravidelný servis

Dodržováním pravidelných servisních intervalů předejdete poškození rekuperační jednotky a vyvarujete se nákladných oprav.

Zvýšení hlučnosti

Nenadálé zvýšení hlučnosti systému většinou indikuje problém s přecpaným potrubím.

Pokud si nejste jistí, jak sami rekuperační potrubí vyčistit, kontaktujte nás. Rádi Vám porádíme, nebo se domluvíme na servisní obhlídce.

Kontaktujte nás pro odborný servis