Typy objektů

Rekuperace se většinou instaluje do novostavby domu, chaty, bytu, kanceláří apod. Nucené větrání s rekuperací je neméně důležité i při rekonstrukcích, kdy je objekt většinou kompletně zaizolovaný, vyměněná okna a celkově utěsněný. Nefungují tak původní větrací mechanismy ( vzduch a vlhkost prostoupila mezerami mezi okny, stěnou a dalšími netěsnostmi v obálce domu) a je třeba řešet větrání nuceně za využití rekuperace. Bez nuceného větrání s rekuperací bude vzdušná vlhkost a kvalita vzduchu na tak špatné úrovni, že našimi společníky v objektu budou plísně a vydýchaný vzduch.
Při rekonstrukcích je instalace trochu složitější z důvodu hledání vhodného trasování vzduchotechnických rozvodů a dalších technických řešeních instalace a proto je vždy vhodnější konzultace technika na místě a vykomunikovat vše podstatné.

Chci nezávaznou konzultaci

Rodinné domy

Bytové domy a byty

Kanceláře a firmy

Lze rekuperaci instalovat i při rekonstrukci?

Při rekonstrukci se dům zpravidla zcela zaizoluje a jeho prostory ztratí původní schopnost pracovat s vlhkostí. Tu pak nelze vyvětrat jinak než nuceným větráním. Větrání rekonstruovaných izolovaných domů musí posoudit odborný technik, který provede potřebná měření. Pro nezávaznou konzultaci neváhejte kontaktovat našeho technika.

Více o servisu a údržbě

Nezávazná kalkulace


Spočítejte si nezávazně cenu rekuperace pro vaše bydlení
Spočítat nezávaznou cenu

Rekuperace, větrání a vytápění pro pasivní domy

Pro majitele pasivních domů platí, že rekuperace tepla je naprostou nutností. Jejich zateplené a dokonale utěsnené domy potřebují přívod čerstvého vzduchu. Rekuperace s výměníkem zajišťuje nejen odvod odpadního vzdhuchu z potřebných místností (typicky kuchyň, koupelna, WC), ale také přívod čerstvého vzduchu, který se o odpadní vzduch ohřívá nebo naopak chladí.